Nordic Walking pre tehuľku

Ako zostať fit?

Nordic Walking pre tehuľky

Som rada, že uvažuješ nad Nordic Walkingom.  Zatiaľ neviem, čo je Tvojou motiváciou  k tejto aktívnej chôdze. Verím, že čoskoro sa dozviem. Môžem však vychádzať zo skúsenosti a motivačných prvkov ostatných budúcich mamičiek, ktoré sa na mňa obrátili. Keď som bola ja tehotná, chcela som si najprv udržať figúru a tak som využívala rýchlu chôdzu, vtedy netušiac že je nejaký Nordic Walking. Bruško sa stále zväčšovalo a tlaky boli všetkými smermi, lebo po narodení mala dcérka 4,5kg a 55cm! 

Z praxe vieme

Čim vyššie štádium tehotenstva, tým väčšie:

BOLESTI CHRBTA | DÝCHAVIČNOSŤ | KŔČOVÉ ŽILY | NADÚVANIE A ZÁPCHA | ZÁVRATE | OPUCH DOLNÝCH KONČATÍN

Tehotenstvo je náročné

Chôdza je nádherná

Napriek tomu, vždy keď som mala možnosť, som si našla nejakú krásnu prírodnú lokalitu a šla chodiť.  Teraz viem, že pre Teba ako budúcu mamičku to môže byť jeden z preferovaných športov, ktorý pokolíše chôdzou ešte nenarodené bábätko, správnou technikou si vyrovnáš chrbát a tak eliminuješ bolesti a zároveň sa stretneš s novými mamičkami, s ktorými si môžeš pri pohybe pokecať. To je na tom to krásne, že viacero vecí a úplne v pohode a bez veľkej námahy.

Chce to len prísť na konkrétne miesto a začať.

Čo týmto športom získaš?

Nordic Walking je skvelým spôsobom ako počas tehotenstva zostať fit. Okrem aktívneho pohybu v prírode, ktorý blahodarne pôsobí na telo aj myseľ, Nordic Walking prináša mnoho ďalších benefitov

Môžeš začať kedykoľvek

Nordic Walking je vhodný pre tehuľky takmer v každom štádiu tehotenstva.

Získaš kondičku

Počas tehotenstva budeš tvoje telo udržiavať v kondícii 

Spevníš podbruško

Budeš pracovať na spevňovaní podbrušných svalov

Eliminuješ ťažkosti

Vďaka Nordic Walkingu eliminuješ mnoho tažkostí spojených s tehotenstvom.

Udržíš si váhu

Vďaka aktívnemu pohybu naštartuješ metabolizmus a udržíš si optimálnu váhu

Spoznáš komunitu

Počas tréningov osobne spoznáš tehotenskú komunitu

Si nováčik?

Poď si to vyskúšať!

Pre každého je ideálne si prejsť takým úvodom nordic walkingu, preto odporúčam najprv aby každý absolvoval buď Minikurz, ktorý je v skupine ľudí, alebo individuálnu hodinu.

Máš to už vyskúšané?

Rezervuj si tréning

Absolvovanie úvodného kurzu pre začiatočníkov je podmienka pre účasť na tréningoch. Ak máš úvodný kurz už za sebou, neváhaj, a prihlás sa na ďalší tŕening Nordic Walkingu

Referencie

Skúsenosti tehuľiek s Nordic Walkingom
 • Paličky mi poskytli oporu a istotu v chôdzi, že nehrozí mi žiaden pád. Dohľad skúsenej Katky zaistil správne držanie tela, správne dýchanie a zároveň som mohla vnímať energiu, ktorú som pri prechádzke lesom získavala. A bonusom bolo, že som spoznala ďalšie dievčatá. Teraz si prechádzku bez paličiek už ani neviem predstaviť. 

  Lucia
  Tehuľka
 • Evka  bola v tom čase v 8. mesiaci tehotenstva.  Šport a tanec sú jej vášňou, takže bola v kondícii a mohla si dovoliť tempo. Pozri si video ako ona vníma nordic walking. 

   

   

  Evka
  Tehuľka
 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. 

  KLIENTKA 3
 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. 

  KLIENTKA 5

Evka  bola v tom čase v 8. mesiaci tehotenstva.  Šport a tanec sú jej vášňou, takže bola v kondícii a mohla si dovoliť tempo. Pozri si video ako ona vníma nordic walking. 

Katarína Árendáš

Keď sa tehuľka cíti v poriadku, nie je Nordic Walking kontraindikácia. Ale napriek tomu každej tehuľke odporúčam skonzultovať to so svojim gynekológom. Povedz mu, že nebudeme robiť žiadne ťažké cviky, žiadne rýchle tempá a prehnané kopce. Je to chôdza v prírode, viacmenej po rovine.