Nordic Walking pre všetkých

Ako zostať fit?

Nordic Walking je pre všetkých

som rada, že uvažuješ nad Nordic Walkingom. Ale máš stále nevyjasnené, čo to je, či ti to pomôže, či to nie je len pre xx ročných. Nie!  Nordic Walking je šport naozaj pre každého! Bez ohľadu na vek, pohlavie alebo telesnú zdatnosť. Za moje pôsobenie som sa zoznámila s rôznymi zákazníkmi a môžem povedať, čo človek to príbeh. Niekto má bolesti chrbta, lebo celý deň sedí v kancelárii. Mám mladých reumatikov, ľudí po výmene kĺbu. Iný je po úraze a nechce chodiť do fitka a tak hľadá niečo nenáročné. Niekdo chce schudnúť, iný spevniť svalstvo, niekto len prevetrať myšlienky z práce. Mám ženy, mužov, starších, mladších. Všeho chuť. Viem ti pomôcť, keď budem vedieť tvoj motív – ale to si potom osobne povieme.

Všestranný pomocník

Nordic walking vie pomôcť s:

BOLESTI CHRBTA | KARDIOVASKULÁRNY SYSTÉM | NEUROLOGICKÉ OCHORENIA | DIABETES 2. TYPU | ZÁVRATE | ASTMA | ALERGIE | NÍZKA IMUNITA | OSTEOPORÓZA

Čo týmto športom získaš?

Nordic Walking je skvelým spôsobom ako počas zostať fit. Okrem aktívneho pohybu v prírode, ktorý blahodarne pôsobí na telo aj myseľ, Nordic Walking prináša mnoho ďalších benefitov

Zlepšíš kondičku

Vo všeobecnosti platí, že každý z nás by mal denne urobiť približne 10 000 krokov, aby mal dostatočnú pohybovú aktivitu pre svoje telo. Ak sa rozhodneš v daný deň pre Nordic walking, tak pri bežnom tempe za 90 min máš získaný tento denný limit. Neboj sa, nejdeme to robiť hneď na 1. tréningu. Ideálne je mať 3 tréningy v týždni. Ak chceme spevniť telo, zaradíme aj posilňovacie cvičenia. Pre zvýšenie kondície si zvolíme náročnejší terén alebo kráčame s vyššou rýchlosťou.  

Spevníš svaly

Ako som už písala, zapájaš 90% svalov svojho tela a pravidelným tréningom budeš cítiť, že celé telo je pevnejšie.

Schudneš

Pri bežnej chôdzi zapájaš iba svalstvo dolných končatín. Ak pridáme do pohybu aj hornú časť tela s NW paličkami, tak to Ti zaistí, že zapojíš 90% svalov Tvojho tela. Naraz pracujú svaly nôh, ale aj chrbta a hrude, ktoré do činnosti uvádza intenzívny pohyb rúk. Posilňujú sa vnútorné svaly hornej polovice tela, účinne sa zvyšuje efektivita krvného obehu i pľúc. A to je to, čím sa NW odlišuje od bežnej chôdze. Preto Tvoje telo sa mení celé, kompletne a Ty to možno až tak na váhe nevidíš ako na oblečení.

Zrelaxuješ

Tento šport neovplyvňuje ani počasie. Môžeš ho praktizovať v lete – v zime aj v daždi. Nezáleží na teréne. Je potrebné si zobrať NW paličky a kráčať. Či už v lese, v sade, na lúke, na pláži, do kopcov… Proste tam, kde príroda môže pozitívne naladiť, uvoľníš psychické napätie a odpútaš sa od každodenných starostí. Ak nechceš ísť sám / sama, zavolaj kamarátku/ta. Super aktivita 3v1. Príroda, pohyb + pokec. Uvidíš, prídeš späť domov oddýchnutý a ukľudnený a dáš si pohár vínka. Paráda.

Si nováčik?

Poď si to vyskúšať!

Pre každého je ideálne si prejsť takým úvodom nordic walkingu, preto odporúčam najprv aby každý absolvoval buď Minikurz, ktorý je v skupine ľudí, alebo individuálnu hodinu.

Máš to už vyskúšané?

Rezervuj si tréning

Absolvovanie úvodného kurzu pre začiatočníkov je podmienka pre účasť na tréningoch. Ak máš úvodný kurz už za sebou, neváhaj, a prihlás sa na ďalší tŕening Nordic Walkingu

Referencie

Skúsenosti ľudí s Nordic Walkingom
  • Ďakujem Katke za to, že sa pustila do tejto športovej aktivity ako inštruktor a šíri tento šport ďalej medzi ostatných ľudí. Bola som pri jej začiatkoch a teší ma ako sa jej to podarilo rozbehnúť. Moja práca je stále v kancelárii a som jej vďačná, keď ma volá na tréningy alebo walkovačky. Dáva mi motiváciu a optimizmus do ďalších tréningov. Katka ako trénerka je plná energie a šport s ňou je príjemný strávený čas. Je to pre mňa relax, zábava, uvoľnenie a kopec srandy.

    Eva
  • Ďakujem Katke za NW tréningy, motiváciu a optimizmus do ďalších tréningov. Katka ako trénerka je plná energie a šport s ňou je príjemný strávený čas.

    Magda
  • Katarína je akčná žena. A do všetkého sa pustí s plnou energiou a nadhľadom. Teraz je Katarína tá, ktorá mňa neustále povzbudzuje do walkovania. Nordic Walking s ňou je ako „káva v pohybe“. Predtým sme sedeli v kaviarni, teraz si dohodneme trasu na daný deň a ideme. Zoberieme kamarátky – staré/nové a kráčame. Za každého počasia v tomto je Katarína neoblomná. Teším sa s ňou na každú hodinu, lebo s tým sú spojené nové zaujímavé trasy, ktoré by som nemala šancu spoznať keby som nechodila na nwka. Aby som si zlepšila kondíciu ma Katarína časom začala nahovárať na kopce, ktoré som odmietala…veď to nedám. Prehovorila ma! Zvolila správne prehováracie techniky. A kopec som dala a tešila sa na ďalší. A teším sa stále, čo zase pripraví.

    Zuzana

Ako hodnotí Mirka z @detoxpobyt môj prínos pre jej zákazníkov?

Mirka organizuje ozdravné detoxikačné pobyty pre upevnenie zdravia a pohody a nekonečnej pozitivity pre všetkých tých, ktorí hľadajú nové informácie o zdravom životnom štýle.

Katarína Árendáš