Nordic Walking pre mužov

Ako zostať fit?

Nordic Walking pre mužov

Som veľmi potešená tvojim záujmom o Nordic Walking. Stále nie si si istý, či je to pre Teba? Najlepšie je to ísť vyskúšať, ale podelím sa s tebou o pár mojich skúseností.  Moje tréningy, ktoré propagujem na sociálnych sieťach sú o dynamike, zábave a tempe s ohľadom na zúčastnených. 

aj chlapi majú svoje problémy

najčastejšie dôvody prečo muži začnú s nordic walkingom

BOLESTI CHRBTA | REHABILITÁCIA PO ÚRAZE | PIVNÉ BRUŠKO | NADVÁHA | ALTERNATÍVA K BEHU | BOLESTI KĹBOV

Denný cieľ za 90 minút

Kondička a nové nápady

Pri bežnom tempe za 90 min dokážeš spraviť až 10 tisíc krokov. Nie každý to dá hneď na prvom tréningu, preto je dôležité začínať postupne, hlavne s osvojením správnej techniky a postoja. Častým tréningom sa postupne dostaneš do formy. Ideálne je mať 3 tréningy v týždni. Ak chceme spevniť telo, zaradíme aj posilňovacie cvičenia. Pre zvýšenie kondície si zvolíme náročnejší terén alebo kráčame s vyššou rýchlosťou. Najideálnejšia je trať, kde sa strieda rovina s kopcami, kde je 10 až 15% stúpanie. Vtedy zapájame viac svalov tela než pri behu a tiež spaľujeme viac ako pri behu.

Čo týmto športom získaš?

Nordic Walking prináša množstvo zdravotných benefitov a preto túto chôdzu využívajú aj vrcholoví športovci ako špeciálnu koordinačnú a kondičnú prípravu.

Lepšie držanie tela

Zapojíš 90% svalov, rovnomerne a naraz zaťažíš svaly nôh, chrbta aj hrude

Odstránenie bolesti chrbta a kĺbov

Správnou technikou dosiahneš vzpriamenú chôdzu a uvoľníš tlak stavcov

Zlepšenie kondičky

Pri bežnom tempe spravíš až 10tis krokov za 90 minút

Zvýšenie kreativity

Chôdza stimuluje kreatívne myslenie a prináša nové nápady

Referencie

Skúsenosti mužov s Nordic Walkingom
 • Ako IT man neustále sedím a začali sa mi objavovať bolesti v krížoch a tak som si našiel Minikurz a šiel som to vyskúšať. Som milo prekvapený, že nie je to až tak náročné a pričom je to veľmi užitočné z pohľadu držania tela a spevnenia svalov.

  Robert
  ITčkár
 • Každý deň chodím do a z práce pešo. Chcel som to porovnať Nordic Walking s bežnou chôdzou. A Minikurz a tréningy mi pomáhajú zlepšovať techniku chôdze a držanie tela a hlavne sťahovať moje brucho k menšiemu tvaru.

  Vojta
 • Bol som po operácii kolena a lekár mi odporučil Nordic Walking. Teší ma, že nemusím používať nejaké barle a môžem takto aktívne chodiť.

  Stano

Roland je veľký športovec. Bežec, plavec, miluje túry a preto keďže sa poznáme, chcel vidieť rozdiel medzi Trekkingom a Nordic Walkingom. Šli sme tou istou trasou, ktorú beháva a chcel si dať to svoje tempo a ja som si ho kontrolovala z predu, zo zadu, natáčala a ukazovala, čo môžeme ešte zlepšiť. Dali sme si tých 9km za 90 min, 3 kopce na Kolibe, po červenej smer na Biely kríž. Aký bol výsledok? Super tréning a tempo v krásnej rannej prírode a rovnako spálené kalórie ako má môj kamarát pri behu. Na videu sme si precvičovali techniku, aby pohyb išiel od ramena a zväčšili sme rozsah ruhy viac do zadu aby sme spevnili chrbtové svaly. 👍

Katarína Árendáš
Si nováčik?

Poď si to vyskúšať!

Pre každého je ideálne si prejsť takým úvodom nordic walkingu, preto odporúčam najprv aby každý absolvoval buď Minikurz, ktorý je v skupine ľudí, alebo individuálnu hodinu.

Máš to už vyskúšané?

Rezervuj si tréning

Absolvovanie úvodného kurzu pre začiatočníkov je podmienka pre účasť na tréningoch. Ak máš úvodný kurz už za sebou, neváhaj, a prihlás sa na ďalší tŕening Nordic Walkingu